הבלוג של 180

תנו השראה לעובדים שלכם תרשימו את הלקוחות ותהיו פרודוקטיביים בחלל עבודה האהוב אליכם - אדריכלי סטודיו 180

תנו השראה לעובדים שלכם, תרשימו את הלקוחות ותהיו פרודוקטיביים בחלל עבודה האהוב אליכם

בסביבה התחרותית בישראל ברור כמעט לכל ארגון, שכדי לבלוט יש צורך בבידול בכמה שיותר תחומים. עיצוב סביבת העבודה בצורה חדשנית ובהתאם לרוח החברה, הוא אלמנט מבדל, חזק ובלתי נפרד מתמהיל המיתוג העסקי.

כיף יותר לעבוד בסביבת עבודה מעוצבת

מעבר לכך אנו בסטודיו 180, יוצאים מנקודה פשוטה והגיונית:

כיף יותר לעבוד בסביבת עבודה מעוצבת ויפה התואמת את תרבות הארגון. וכשכיף לעבוד, העובדים מרוצים, התפוקה עולה, הלקוחות מרוצים ו... ההכנסות עולות!

כדי לעצב משרד, לא מספיק לדעת רק לעצב

אנו בסטודיו 180 משתמשים בידע ובאוריינטציה השיווקית והעסקית שרכשנו עם השנים וממתכננים את עיצוב המשרד בהתאמה לאופי הארגון ולצרכיו.

נכון , מדובר במשימה לא פשוטה הדורשת הבנה אסטרטגית והתאמת החלל להרגלי העבודה לכן, אנו פועלים  בשלושה שלבים מסודרים, שבכל אחד מהם יש ביטוי לשלושת הערכים החשובים: פונקציונאליות, ארגונומיה ויצירתיות.

איסוף המידע

בשלב זה נשב ונקבל את כל המידע על אופי אנשי הארגון על המסרים שהחברה רוצה להעביר וכמובן על הלקוחות והמתחרים ולא פחות חשוב איפה החברה תהיה בעוד חמש ועשר שנים.

תכנון

בשלב זה נתרגם את המידע לשפה עיצובית, תוך חישוב מושכל ומותאם לתקציב.

ביצוע

עכשיו אפשר להפוך את הויז'ן למציאות!

זהו ללא ספק השלב הכי מהנה...

פוסטים נוספים

חיזוי מגמות עתידיות בעיצוב בתי קפה- מבט אל עיצוב פנים ואיזור ישיבה , תכנון ושימוש בחומרים ברי קיימא - סטודיו 180

חיזוי מגמות עתידיות בעיצוב בתי קפה: הסתגלות להתנהגות והעדפות צרכנים מתפתחות

ככל שעולם האירוח ממשיך להתפתח, בעלי בתי קפה ומעצבים חייבים להישאר בקדמת העקומה כדי לענות על הצרכים וההעדפות המשתנות של לקוחותיהם. מיד נמנה את המגמות העתידיות בעיצוב בתי קפה, לצפות שינויים בהתנהגות והעדפות הצרכנים, ונספק תובנות ליצירת חללי בית קפה חדשניים ומרתקים.

מאמר - המדריך המלא והמקיף לתכנון ועיצוב מסעדת כוכבי מישלן - סטודיו 180

המדריך המלא והמקיף לתכנון ועיצוב מסעדת כוכבי מישלן

היציאה למסע פתיחת מסעדת כוכבי מישלן דורשת תכנון קפדני, התמסרות שאין שניה לה למצוינות והבנה עמוקה של הסטנדרטים הגבוהים ביותר בעולם הקולינריה. מדריך זה נועד לספק למסעדנים מפת דרכים מקיפה לתכנון ועיצוב מוסד אוכל אשר לא רק עומד אלא עולה על הקריטריונים הקפדניים שנקבעו במדריך מישלן.

מאמר - עיצוב הבראסרי המושלם טיפים לעיצוב פנים למסעדנים - סטודיו 180

עיצוב הבראסרי המושלם: טיפים לעיצוב פנים למסעדנים

כמובן שלפני הכל חשוב לתכנן מערכת הפעלה פונקציונאלית לעסק ורק לאחר מכן לרדת לפרטי העיצוב ולקונספט העיצובי ועל כך נרחיב בהמשך.

דילוג לתוכן