הבלוג של 180

אולמות תצוגה - סטודיו 180

עיצוב משרדי העתיד - כיצד לתכנן סביבת עבודה מושלמת עבור דור ה-Z

חברות כיום חייבות לעשות את ההתאמות לדור הבא בני דור ה-Z ראשית נסביר מי הם בכלל דור הZ-?

דור ה- Z כולל את האנשים שנולדו בין השנים 1997 ל-2012 כלומר כיום הם בני 12 עד 27 המבוגרים שבניהם. אנשי דור ה - Z משפיעים במידה רבה על העולם בתחומים שונים, כולל צרכנות, טכנולוגיה, שוק העבודה ותרבות.

הם מובילים מגמות חדשות ומציבים סטנדרטים חדשים בתחומים אלו. בתחום הטכנולוגיה, דור ה-Z מכתיב את קצב הפיתוח והשימוש בטכנולוגיות חדשות, כולל אפליקציות, פלטפורמות רשת חברתית וכלים דיגיטליים. בשוק העבודה, הם משנים את הדינמיקה על ידי דרישה לתנאי עבודה גמישים, משמעותיים ובריאים יותר. בצרכנות, הם דורשים שקיפות ואחריות חברתית מהמותגים שהם תומכים בהם. בתרבות, הם מעודדים שיח פתוח ומגוון יותר, הכולל סוגיות של זהות, צדק חברתי ושוויון.

תכנון ועיצוב סביבת עבודה ומשרדים עבור דור ה-Z

טכנולוגיה מתקדמת ונגישות דור ה-Z גדל בעידן הדיגיטלי, ולכן ציפיותיו מסביבת העבודה כוללות נגישות גבוהה לטכנולוגיה מתקדמת. מחקרים מראים כי עובדים צעירים מצפים לכלים טכנולוגיים מתקדמים שיאפשרו להם לעבוד ביעילות ובקלות. לפי סקר שנערך על ידי חברת Deloitte בשנת 2020, 91% מבני דור ה-Z ציינו כי הטכנולוגיה במקום העבודה משפיעה על בחירת מקום העבודה שלהם. איך נעשה זאת?  

עיצוב משרדי העתיד - כיצד לתכנן סביבת עבודה מושלמת עבור דור ה-Z

על ידי שילוב כלים דיגיטליים: הטמעת כלים כמו תוכנות לניהול פרויקטים (Asana, Trello) ותוכנות לשיתוף פעולה (Microsoft Teams, Slack). מתן גישה למחשבים ניידים, טאבלטים, ומסכים ברזולוציה גבוהה. אינטרנט מהיר: חיבור אינטרנט מהיר ויציב הוא תנאי בסיסי לסביבת עבודה מתקדמת.

גמישות וניידות בני דור ה-Z מעריכים מאוד את הגמישות בעבודה, הכוללת את האפשרות לעבוד מהבית, שעות עבודה גמישות וסביבות עבודה משתנות. כתוצאה מכך עבודה היברידית הינה פתרון עבורם: שילוב בין עבודה מהמשרד לעבודה מרחוק. התאמת המשרד לימים בהם כל חברי הצוות נמצאים וימים בהם עובדים מהבית כיצד ניתן לתכנן נכון את המשרד?

נייצר עמדות שהן משותפות איזורי ישיבה מסוגים שונים נאפשר לעובדים לבחור היכן נוח להם לעבוד היום יצירת חללי עבודה מגוונים במשרד כמו חדרי ישיבות, פינות ישיבה נוחות ואזורי עבודה שקטים. נחלק לפי צוותי עבודה משותפים וכמובן שההתאמה תתבצע ע"פ ערכי החברה ורוח הדברים של כל חברה וחברה אבל מילות המפתח הן מיגוון ובאלאנס שאותם בסטודיו 180 נדע להתאים לכל חברה ע"פ הצרכים שלה.

יוצרים קהילה עיצוב המשרד משפיע ישירות על תחושת השייכות והקהילה של העובדים. בני דור ה-Z מחפשים מקומות עבודה שבהם ירגישו חלק מקהילה תומכת ומעודדת. גם כאן בתכנון סביבת העבודה נתייחס למשרד כ"שכונה"  יש לנו את הבר השכונתי , הספסל הכיכר הבתים והחדרים כמובן שהכל יתורגם לסביבת עבודה פונקציונאלית.

ע"פ מחקר שפורסם ב-2021 ב-Journal of Corporate Real Estate מצא כי עיצוב משרד המעודד אינטראקציה חברתית תורם לתחושת השייכות והסיפוק של העובדים. באילו עוד דרכים ניתן לקיים את המשרד הקהילתי? תכנון חללים פתוחים המאפשרים אינטראקציה בין העובדים.

יצירת אזורים חברתיים: יצירת מקומות מפגש כמו מטבחונים, אזורי ישיבה נוחים וחללי מנוחה.

עיצוב ירוק: שילוב צמחייה טבעית וחללים מוארים טבעית להגברת רווחת העובדים.

פיתוח אישי והזדמנויות למידה

בני דור ה-Z רואים חשיבות רבה בפיתוח אישי והזדמנויות למידה מתמשכות. הם מחפשים מקומות עבודה שמציעים הכשרות, סדנאות ולמידה מתמשכת. סקר של חברת לינקדאין מעיד כי 76% מבני דור ה-Z מאמינים שלמידה היא המפתח להצלחתם בעבודה.

איך נעשה זאת הלכה למעשה? תכניות הכשרה: הצעת סדנאות, קורסים והכשרות מקצועיות. נתכנן איזורים המיועדים לחללי למידה. פלטפורמות למידה דיגיטליות: מתן גישה לפלטפורמות למידה כמו Coursera, Udemy ולינקדאין.

מנטורינג: תכניות מנטורינג שבהן עובדים מנוסים מלווים את העובדים החדשים.

בריאות ורווחה נושא הבריאות והרווחה חשוב מאוד לדור ה-Z. הם מצפים ממקום העבודה לספק תמיכה בנושא בריאות נפשית ופיזית.

wellness center STUDIO 180

מחקר של חברת Mind Share Partners בדק ומצא כי 50% מבני דור ה-Z חוו מצוקה נפשית במהלך העבודה בשנה האחרונה.

נאפשר תמיכה נפשית: מתן גישה לתכניות תמיכה נפשית, ייעוץ ועזרה מקצועית.

חללים ואזורים לפעילות גופנית: עידוד פעילות גופנית על ידי מתן גישה לחדר כושר או שיעורי יוגה.

תזונה בריאה: הצעת מזון בריא במטבחונים ובקפיטריות.( ועל כך נוסיף במאמר שלם על תכנון הקפיטריה ומדוע היא יותר מסתם ארוחה).

עיצוב משרדי העתיד - כיצד לתכנן סביבת עבודה מושלמת עבור דור ה-Z - סטודיו 180

הבנת הצרכים והמאפיינים הייחודיים של דור ה-Z היא המפתח לתכנון ועיצוב סביבת עבודה מותאמת שתעודד את רווחתם ואת ביצועיהם. שילוב טכנולוגיה מתקדמת, גמישות וניידות, עיצוב המעודד תחושת קהילה, הזדמנויות לפיתוח אישי והקפדה על בריאות ורווחה הם האלמנטים הקריטיים להצלחת מקום העבודה בעידן החדש.

על ידי יישום העקרונות הללו, ארגונים יכולים לא רק למשוך את בני דור ה-Z אלא גם לשמור על שביעות רצונם ולהפיק את המיטב מכישוריהם ויכולותיהם.

דור ה-Z מייצג דור חדש ומרתק של אנשים שנולדו וגדלו בעידן הדיגיטלי. הם מביאים עימם שינויי תפיסות ודרישות חדשות בכל תחומי החיים, ומעצבים את העתיד בדרכים חדשניות ומעוררות השראה. כשאנו בסטודיו 180 ניגשים לתכנן גם עבורם את סביבת העבודה הבאה אנו לוקחים בחשבון את כל ההתאמות יש לעדכן.

פוסטים נוספים

מדריך למסעדה המוצלחת - מאמר מקצועי - המדריך האולטימטיבי - סטודיו 180

המדריך האולטימטיבי: עקרונות לפתיחת מסעדה מוצלחת - מאת 180 STUDIO

פתיחת מסעדה היא תהליך מורכב הדורש תכנון מדוקדק, יצירתיות ויכולת ניהול גבוהה. הצלחתה של מסעדה תלויה במגוון גורמים החל מהקונספט והעיצוב ועד לאיכות השירות המזון וכמובן הניהול.

מאמר מקצועי - יותר מסתם ארוחה - סטודיו 180

יותר מסתם ארוחה: עיצוב שירותי מזון המתמקד ברווחה ובקהילה

כשמדובר בקפיטריה לסביבת עבודה האסוציאציות שאנשים חושבים לעצמם יכולות להיות פחות אידיאליות, מחשבות כגון :לא סניטרי, צפוף, כאוטי - בעצם כל התכונות שאנו מעצבים מקצועיים (וצרכנים) יודעים להימנע מהם.

מאמר - מחזון למציאות המדריך המקיף לתכנון מסעדות מצליחות - סטודיו 180

מחזון למציאות: המדריך המקיף לתכנון מסעדות מצליחות

יציאה למסע של פתיחת מסעדה דורשת גישה קפדנית המבוססת על תכנון אסטרטגי ומומחיות בתעשייה. במדריך מקיף זה, אנו מתעמקים בנבכי תכנון המסעדות, ומציעים מסגרת צעד אחר צעד, הביצוע וההשקה בסופו של דבר.

דילוג לתוכן