הבלוג של 180

תל אביב מדיקל סנטק - קבלה - סטודיו 180

הזוהר המרפא: אסטרטגיות אדריכליות לתאורת מרפאה

בריקוד המורכב של תכנון מרפאה, כל פרט תורם לאווירה ולפונקציונליות הכללית. בין האלמנטים המכריעים הללו, התאורה בולטת כשחקן שקט אך חזק שמשפיע באופן משמעותי על חווית המטופל ועל היעילות של שיטות רפואיות. בסטודיו 180 אנו נותנים את הגישה החדשנית ועם החזון לתאורה בסביבות בריאות.

השפעת התאורה במרפאות

אווירה מסבירת פנים

תכנון תאורה יעילה הוא חלק משמעותי בהליך של תכנון ועיצוב מרפאות והוא מהווה מרכיב משמעותי באווירה של המרפאה. אורות רכים ומסבירי פנים באזור ההמתנה יוצרים אפקט מרגיע, מפחית את החרדה בקרב המטופלים. המטרה היא לטפח סביבה שבה המטופלים מרגישים בנוח מרגע שהם נכנסים בדלת. בדיוק ההיפך מתחושה של בית מרקחת.

שיפור נוחות המטופל

בחדרי בדיקה, חיוני לאזן בין תאורת סביבה ותאורת משימה. אורות הניתנים לעמעום מציעים גמישות, המאפשרים לאנשי מקצוע בתחום הבריאות להתאים את התאורה בהתאם לאופי הבדיקה, תוך קידום תחושת נוחות ורוגע.

תפוקת הצוות

עיצוב תאורה אסטרטגי יכול לשפר את פרודוקטיביות הצוות. חללי עבודה מוארים היטב באזורים אדמיניסטרטיביים ובתחנות אחיות חיוניים לזרימת עבודה יעילה. הטמעת תאורת משימות באזורים אלה מפחיתה את עומס העיניים ועייפות, ויוצרות סביבה שבה אנשי מקצוע בתחום הבריאות יכולים לבצע את הביצועים הטובים ביותר.

שילוב אור טבעי

רתימת העוצמה של האור הטבעי היא משנה משחק. במרפאות המדיקל סנטר רוב המרפאות פונות לים, על כן נתנו דגש עיצובי של שילוב החלונות והנוף הנשקף. אור טבעי לא רק יוצר סביבה חיובית ומרוממת, אלא גם בעל יתרונות בריאותיים מוכחים, התורמים לרווחתם הכללית של המטופלים והצוות.

חדר בדיקה כחול - סטודיו 180

מערכות תאורה חכמות

שילבנו את עידן התאורה החכמה למרפאות. שילוב מערכות תאורה חכמות הניתנות לתכנות כדי להתאים את טמפרטורת הצבע והעוצמה לאורך היום מחקה את הגוון הטבעי. זה לא רק משפר את חווית המטופל אלא גם תומך בתהליך הריפוי.

תאורה ספציפית למשימה

אזורים שונים במרפאה דורשים פתרונות תאורה שונים. סוויטות כירורגיות, למשל, דורשות תאורה בהירה וממוקדת כדי להבטיח דיוק. מצד שני, בחדרי ייעוץ מומלץ על תאורת סביבה רכה יותר כדי ליצור סביבה נינוחה ונוחה.

אתגרים ומגמות בתאורת מרפאות

הפחתת סנוור והבטחת תאורה אחידה היא חיונית. סנוור יכול להפריע למטופלים ולצוות כאחד, והשגת תאורה אחידה בכל המרפאה דורשת תכנון קפדני. התמודדות עם אתגרים אלו דורשת שיתוף פעולה בין אדריכלים ומומחי תאורה.

לסיכום, בסטודיו 180 כאשר אנו ניגשים לתכנון מרפאות, אנו לוקחים בחשבון פרמטרים רבים כפי שהצגנו במאמר זה.
נשמח לעמוד לשירותכם בתכנון המרפאה הבאה שלכם.

פוסטים נוספים

מרכז מצפן מסדרון מרכזי - סטודיו 180

גוונים של בריאות: ההשפעה של סטודיו 180 על ערכות הצבעים של המרפאה

בתחום של עיצוב שירותי בריאות, תכנון ועיצוב הם היבטים מכריעים שיכולים להשפיע באופן משמעותי על החוויה הכוללת של המטופלים ועל היעילות של הצוות. קונספט פורץ דרך שבחרנו עבור תל אביב מדיקל סנטר, בהרברט סמואל הוא: אוריינטציה של צבע הקליניקה המקודדת בצבעים שונים, שבה לכל מחלקה מוקצה צבע ספציפי אשר מתחיל באזור ההמתנה ומסתיים עד לנגיעות גם בחדר הרופא. זה לא רק מוסיף מימד מושך מבחינה ויזואלית אלא גם משרת מטרות מעשיות. עוזר במציאת המחלקה הנכונה.

תכנון ועיצוב מרפאות אסתטיות - סטודיו 180

תכנון ועיצוב מרפאות אסתטיות: מגמות גלובליות לשנת 2024

ככל שתחום האסתטיקה ממשיך להתפתח, כך גם הגישה לתכנון ועיצוב מרפאות העונות על הדרישה ההולכת וגוברת לטיפולים קוסמטיים. מרפאות אסתטיקה אינן עוד רק מתקנים רפואיים סטריליים; כעת הם חללים הוליסטיים שמעדיפים את נוחות המטופל, בריאות וטכנולוגיה חדשנית. במאמר זה נתעמק במגמות העולמיות בתכנון ועיצוב מרפאות אסתטיות לשנת 2024.

הדמיה לכתבה- מבט נרחב אלפנים חלל המסעדה המטבח והבר - אדריכל פנים

מהם השיקולים שיש לקחת לפני שכירת שירותיו של אדריכל פנים לתכנון מסעדה?

בתעשיית המסעדנות התחרותית של היום, יצירת אווירה ייחודית ומזמינה חיונית להצלחה. אחד השחקנים המרכזיים להשיג זאת הוא אדריכל פנים. לאנשי מקצוע אלה יש את המומחיות להפוך חלל ריק לחוויית אוכל שלא רק נעימה את העין אלא גם משפרת את הפונקציונליות. עם זאת, לפני שאתם שוכרים אדריכל פנים שיעצב את המסעדה שלכם, יש כמה שיקולים חשובים שכדאי לזכור. במאמר זה, נבחן את השיקולים הללו צעד אחר צעד כדי לעזור לך לקבל החלטה מושכלת.

דילוג לתוכן