הבלוג של 180

BAKERS - כאן אופים - פרויקט של סטודיו 180

כאן אופים!

קבלו את סניף הבולנג'רי BAKERS החדש, בסמוך לגינת שינקין בת"א. אז מה המתכון לעיצוב בייקרי בוטיק בניחוח פריזאי השוכנת במיקום שנקינאי?

הכל מתחיל בקו עיצובי אורבני, כיאה לקצב העיר התוססת... ועכשיו קצת יותר לעומק הפרויקט:

חוויית לקוח ייחודית

עיצוב בתי קפה - המטבח הפתוח בעיצוב המזמין, מאפשר לעובדים וללקוחות לראות כשיוצאים מאפים חמים וטריים. מעליו, במקום בולט, תלויה מנורה צהובה ומדליקה שמוארת במשך תהליך האפייה, ובכך משרה אצל הלקוחות תחושה של קצב וטריות.

במה מתאימה לממכר מאפים 

תכנון המקום נעשה כולו תוך חשיבה כיצד למקסם את הבמה לממכר המאפים על סוגיהם השונים. אופציות רבות של מגירות ומדפים לטעימות ולתצוגה מרשימה, תאורה מחמיאה שלא משאירה מקום לדמיון ומגרה את חוש הטעם, וכמובן הצבעים (!) - בנייה של פלטת צבעים ייחודית למקום (שתעבור איתנו גם לעיצוב הסניפים הבאים).

בחירת חומרים 

תוך מתן דגש על פונקציונאליות ופרקטיות, וכמובן הדגשת המאפים.

 

את כל המצרכים מתפיחים היטב, מפזרים טאץ' בנדיבות, מכניסים לתנור וזה מה שיצא:

בשביל ליהנות מהניחוחות המדהימים, אתם תצטרכו להגיע לסניף... -

פוסטים נוספים

מאמר - מחזון למציאות המדריך המקיף לתכנון מסעדות מצליחות - סטודיו 180

מחזון למציאות: המדריך המקיף לתכנון מסעדות מצליחות

יציאה למסע של פתיחת מסעדה דורשת גישה קפדנית המבוססת על תכנון אסטרטגי ומומחיות בתעשייה. במדריך מקיף זה, אנו מתעמקים בנבכי תכנון המסעדות, ומציעים מסגרת צעד אחר צעד, הביצוע וההשקה בסופו של דבר.

המדריך המלא מהי פרוגרמה לתכנון משרדים - סטודיו 180

המדריך המלא: מהי פרוגרמה לתכנון משרדים?

פרוגרמה היא מסמך כתוב המפרט בצורה ברורה ובהירה את צרכי הלקוח ואת השימושים הפונקציונליים של התפקידים השונים בה. יש לזכור שהלקוח אינו בהכרח לקוח אחד. בחברה מגוון רב של מנהלים ועובדים, גברים ונשים, בגילאים שונים. את כל אלו ועוד יש לקחת בחשבון בעת ניתוח צרכי החברה.

חיזוי מגמות עתידיות בעיצוב בתי קפה- מבט אל עיצוב פנים ואיזור ישיבה , תכנון ושימוש בחומרים ברי קיימא - סטודיו 180

חיזוי מגמות עתידיות בעיצוב בתי קפה: הסתגלות להתנהגות והעדפות צרכנים מתפתחות

ככל שעולם האירוח ממשיך להתפתח, בעלי בתי קפה ומעצבים חייבים להישאר בקדמת העקומה כדי לענות על הצרכים וההעדפות המשתנות של לקוחותיהם. מיד נמנה את המגמות העתידיות בעיצוב בתי קפה, לצפות שינויים בהתנהגות והעדפות הצרכנים, ונספק תובנות ליצירת חללי בית קפה חדשניים ומרתקים.

דילוג לתוכן