הבלוג של 180

בית רופאים רמת החייל - סטודיו 180

צורה פוגשת פונקציה: גישות חדשניות לעיצוב מרפאה ברפואה אסתטית

מרפאות לתחום האסתטיקה הרפואית הן תעשייה צומחת ברחבי העולם, עם אנשים רבים המחפשים טיפולים קוסמטיים שונים כדי לשפר את המראה שלהם. ככזה, התכנון והעיצוב של מרפאות קוסמטיות הפכו חשובים יותר ויותר, ולעתים קרובות אנו בסטודיו 180נקראים לסייע ביצירת חללים פונקציונליים ואסתטיים העונים על צרכי המטופלים והצוות כאחד.

עיצוב ותכנון למרפאות לתחום האסתטיקה, סטודיו 180

שיקול חשוב אחד בתכנון מרפאות קוסמטיות הוא המיקום. לאחר שנבחר מיקום, השלב הבא הוא לשקול את תוכנית הזרימה של החלל. התוכנית הראשונית- נקראת תוכנית העמדה והיא  צריכה להיות מתוכננת כך שתמקסם את הפונקציונליות והזרימה, כולל מיקום אזורי המתנה, חדרי ייעוץ, חדרי טיפול ואזורי אחסון. החלל צריך להיות נוח הן למטופלים והן לצוות, תוך התמקדות ביצירת אווירה חמה ומסבירת פנים.

תאורה

יש למקם את התאורה בצורה אסטרטגית כדי להבטיח תאורה מספקת לטיפולים וליצור אווירה חמימה ומזמינה. למעשה בחדרי הטיפול צריכים להיות מס' מצבים: בעת כניסת המטופל/ת לחדר צריכה להיות תאורת שטיפה נעימה והארה לא ישירה בעוד שבזמן הטיפול צריכה להיות תאורת עבודה נוחה לרופא.

קליניקה לרפואה אסתטית - צורה פוגשת פונקציה - סטודיו 180

ריהוט

יש לבחור ריהוט וציוד כדי להבטיח שהם פונקציונליים ונוחים הן למטופלים והן לצוות. בחירת הריהוט והציוד צריכה להתבסס גם על הצרכים הספציפיים של המרפאה וסוגי הטיפולים שיוצעו. חומרים רבים נשחקים ואינם מתאימים לאורך זמן למקום בו התחלופה רבה יש לקחת בחשבון שהריפודים יהיו רחיצים וניתנים לניקוי קל ומהיר.

בידוד אקוסטי ופרטיות הם גם שיקולים חשובים. ניתן להשתמש בחומרים בולמי קול על מנת למזער את רמות הרעש וליצור אווירה שלווה יותר, תוך הקפדה על ביצוע טיפולים בסביבה פרטית ושלווה.

בידוד אקוסטי בין חללי ההמתנה לחדרי הטיפולים פרט חשוב שכדאי לשים אליו לב.

כמו כן, יש לשלב טכנולוגיה מתקדמת לטיפולים ולתקשורת עם מטופלים, כגון התייעצויות וירטואליות (כגון חדרי זום) ורישומי חולים דיגיטליים. זה יכול לשפר את הנוחות והנגישות של המטופל ולעזור לייעל את פעילות המרפאה.

לבסוף, גם מיתוג ושיווק משתלבים יותר בעיצוב מרפאות קוסמטיות. זהות ויזואלית חזקה ועיצוב מגובש יכולים לעזור ליצור מותג בלתי נשכח ומוכר, שיכול לשפר את נאמנות המטופל ולמשוך לקוחות חדשים.

בית רופאים- רמת החייל - צורה פוגשת פונקציה - סטודיו 180

אזור הלאונג'

אזור המתנה לא קונבנציונלי להרגעות, חטיף ,משקה אשר ממשיך עיצובית את הקו הכללי והקונספט של המרפאה כולה.

מרפאות לאונג' המתנה - צורה פוגשת פונקציה - סטודיו 180

חדרי ייעוץ

פינות מבודדות אקוסטית המאפשרות איזור ישיבה אחד על אחד למתן מענה ראשוני בנושא ייעוץ אסתטי.

מרפאת פסיכולוגים - מסדרון ראשי - סטודיו 180

האיזור האינסטגרמי

רבים או רבות מהמטופלות ירצו לעלות לרשתו את הלוק החדש איפיון האיזור ע"המוטיבים של המרפאה יכול להפוך ויראלי ויכול להיות חלק בלתי נפרד מהשיווק של המרפאה.

חדר טיפולים 2 מרפאת נשים, רמת גן - צורה פוגשת פונקציה - סטודיו 180

לסיכום,  אנו בסטודיו 180 מאמינים כי תכנון ועיצוב מרפאות קוסמטיות דורשים התייחסות מדוקדקת של גורמים שונים ליצירת חלל פונקציונלי ואסתטי העונה על צרכי המטופלים והצוות. הסטודיו שלנו ממלאי תפקיד חיוני בתכנון מרפאות האסתטיקה נשמח לתת מענה על הדרישות של תעשייה צומחת זו ולמען הצלחתה של המרפאה בפן התכנוני עיצובי.

וכמובן לא נוותר על חווית לקוח ייחודית שתהיה מותאמת לאופי המרפאה וסוגי הטיפולים המוצעים בה.

פוסטים נוספים

תל אביב מדיקל סנטק - קבלה - סטודיו 180

הזוהר המרפא: אסטרטגיות אדריכליות לתאורת מרפאה

בריקוד המורכב של תכנון מרפאה, כל פרט תורם לאווירה ולפונקציונליות הכללית. בין האלמנטים המכריעים הללו, התאורה בולטת כשחקן שקט אך חזק שמשפיע באופן משמעותי על חווית המטופל ועל היעילות של שיטות רפואיות. בסטודיו 180 אנו נותנים את הגישה החדשנית ועם החזון לתאורה בסביבות בריאות.

מרכז מצפן מסדרון מרכזי - סטודיו 180

גוונים של בריאות: ההשפעה של סטודיו 180 על ערכות הצבעים של המרפאה

בתחום של עיצוב שירותי בריאות, תכנון ועיצוב הם היבטים מכריעים שיכולים להשפיע באופן משמעותי על החוויה הכוללת של המטופלים ועל היעילות של הצוות. קונספט פורץ דרך שבחרנו עבור תל אביב מדיקל סנטר, בהרברט סמואל הוא: אוריינטציה של צבע הקליניקה המקודדת בצבעים שונים, שבה לכל מחלקה מוקצה צבע ספציפי אשר מתחיל באזור ההמתנה ומסתיים עד לנגיעות גם בחדר הרופא. זה לא רק מוסיף מימד מושך מבחינה ויזואלית אלא גם משרת מטרות מעשיות. עוזר במציאת המחלקה הנכונה.

תכנון ועיצוב מרפאות אסתטיות - סטודיו 180

תכנון ועיצוב מרפאות אסתטיות: מגמות גלובליות לשנת 2024

ככל שתחום האסתטיקה ממשיך להתפתח, כך גם הגישה לתכנון ועיצוב מרפאות העונות על הדרישה ההולכת וגוברת לטיפולים קוסמטיים. מרפאות אסתטיקה אינן עוד רק מתקנים רפואיים סטריליים; כעת הם חללים הוליסטיים שמעדיפים את נוחות המטופל, בריאות וטכנולוגיה חדשנית. במאמר זה נתעמק במגמות העולמיות בתכנון ועיצוב מרפאות אסתטיות לשנת 2024.

דילוג לתוכן